Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Maraş Katliamını Kınıyoruz
Katliamın 30.
Kategori :
25 Aralık 2008 09:02
 
Maraş Katliamını Kınıyoruz
Katliamın 30. yılında acılar halen yürekleri dağlarken,  katliamı düzenleyen ve gerçekleştirenlerin ortaya çıkartılıp yargılanmaması, kirli bir yara olarak sinelerde duruyor.

Sol görüşlü vatandaşların ve Alevilerin hedef alınarak yapılan bu katliamlarda yüzlerce kişi hayatını kaybetti. CHP il binası TÖBDER gibi solcu ve ilerici derneklerin binalarına saldırılmış ve daha önceden kırmızı çarpılarla belirlenen Alevi kökenli vatandaşların evleri basılarak çocuk, kadın ayrımı yapılmadan bir katliam gerçekleştirilmişti.

Sistematik bir şekilde gerçekleşen katliamda ABD ve dış güçlerin de bağlantılarının bulunduğuna dair birçok belge ortaya çıkmıştır. Olaylarda sorumlu görülen birçok kişi beraat etmiş, idam kararı çıkan kişiler hakkındaki karar ise Yargıtay tarafından bozulmuştur.

CHP Karaman Gençlik Kolları olarak Cumhuriyet tarihimizde meydana gelen Maraş ve benzeri, gerici şovenist katliamları bir kez daha kınayarak, Anadolu halklarının ve her mezhepten vatandaşlarımızın barış ve kardeşlik duyguları içinde bir arada yaşadıkları bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.

 

Okunma : 2057
guney sigorta
karaman


atsepete
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9963 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8958 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6386 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın