Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ekim 2019 Çarşamba
Maraş Katliamını Kınıyoruz
Katliamın 30.
Kategori :
25 Aralık 2008 09:02
 
Maraş Katliamını Kınıyoruz
Katliamın 30. yılında acılar halen yürekleri dağlarken,  katliamı düzenleyen ve gerçekleştirenlerin ortaya çıkartılıp yargılanmaması, kirli bir yara olarak sinelerde duruyor.

Sol görüşlü vatandaşların ve Alevilerin hedef alınarak yapılan bu katliamlarda yüzlerce kişi hayatını kaybetti. CHP il binası TÖBDER gibi solcu ve ilerici derneklerin binalarına saldırılmış ve daha önceden kırmızı çarpılarla belirlenen Alevi kökenli vatandaşların evleri basılarak çocuk, kadın ayrımı yapılmadan bir katliam gerçekleştirilmişti.

Sistematik bir şekilde gerçekleşen katliamda ABD ve dış güçlerin de bağlantılarının bulunduğuna dair birçok belge ortaya çıkmıştır. Olaylarda sorumlu görülen birçok kişi beraat etmiş, idam kararı çıkan kişiler hakkındaki karar ise Yargıtay tarafından bozulmuştur.

CHP Karaman Gençlik Kolları olarak Cumhuriyet tarihimizde meydana gelen Maraş ve benzeri, gerici şovenist katliamları bir kez daha kınayarak, Anadolu halklarının ve her mezhepten vatandaşlarımızın barış ve kardeşlik duyguları içinde bir arada yaşadıkları bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.

 

Okunma : 1989
maboto
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
MasterChef Programında Etli Ekmek Rezilliği
12 Ekim 2019 Okunma: 107513 Yaşam
Kim Milyoner Olmak İster? 836.yeni bölüm izle!
13 Ekim 2019 Okunma: 13345 Magazin
Bakanlık hileli ürünleri ifşa etti Karaman'dan 6 firma var
14 Ekim 2019 Okunma: 11776 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın