Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ekim 2019 Çarşamba
Karaman Sivil Toplum Platformu
İlk toplantıda mevcut katılımcılarla çerçevesi çizilen platform için belirlenen toplanma merkezinde bu akşam yapılacak ikinci toplantıya, ilkine katılamayan sivil toplum temsilcilerinin katılımı da bekleniyor.
Kategori :
08 Ocak 2009 00:20
 
Karaman Sivil Toplum Platformu

İlk toplantıda mevcut katılımcılarla çerçevesi çizilen platform için belirlenen toplanma merkezinde bu akşam yapılacak ikinci toplantıya, ilkine katılamayan sivil toplum temsilcilerinin katılımı da bekleniyor.

İLK TOPLANTI, İLK ADIM, BÜYÜK YAPILANMA

İlk adımı atılarak oluşturulan 'Karaman Sivil Toplum Platformu' na bağlı olarak çalışması için Filistin Teşekkülü ismiyle de alt birim kuruldu. Dün akşam Erdem-Der toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; yapılacak etkinliklerin şekli, yardımların nereye ve nasıl yapılacağı gibi konular tartışıldı. Oluşturulan platforma gönüllülerden seçilen 7 kişilik komisyon, resmi ve sivil toplum kurumlarına çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

İHH' DAN İHTİYAÇ OLAN MALZEMELER SORULDU

İHH Konya sorumlusu Sami Uysal'la yapılan telefon görüşmesinde, Gazze'ye ağırlıklı olarak nakdi yardımın yapılması yanında acil olarak istenen malzemelerin: Gıda, bisküvi, bulgur, un, şeker, kadın bağı ve çocuk bezi olduğu bildirildi.

Platformun Genel Merkezi olarak Aktekke Meydanında bulunan Karaman Belediyesi'ne ait kültür ve Sanat evi ( eski karakol) seçildi. Duyuru, yönlendirme ve toplantılar bu merkezde yapılacak. Yapılan yardımlar İHH kanalıyla ve İHH makbuzu karşılında Konya'ya nakledilerek oradan İHH gemisiyle Mersin limanından Gazze'ye ulaştırılacak.

ALİ KANTÜRK'DEN PLATFORMA TAM DESTEK

Toplantıda kendisine telefonla ulaşılan Belediye Başkanı Ali Kantürk de belediye olarak üzerlerine ne düşerse yapmaya hazır olduklarını bildirdi. Toplanan yardımların depolanmasında eski tekel depolarından faydalanılacak. Yardımların Konya'ya nakil işlemleri ise Belediye kamyonlarıyla gerçekleştirilebilecek.

Gıda ve nakit gibi istenen yardımların toplanmasının yanında, fotoğraf sergileri, Kermesler ve miting düzenlenecek. Elde edilecek yardımlar makbuz karşılığı toplanıp hızla İHH' aracılığıyla Gazze'ye ulaştırılacak.

karamandan.com'unda içinde bulunduğu  'Karaman Sivil Toplum Platformu'na birde web sitesi yapılacak ve bundan sonraki toplumsal olaylarda da birlikte hareket edilecek.


 

Okunma : 2953
EKSPERTİZ
maboto
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
Yağmurlu günler bekleniyor! Karaman hava durumu
22 Ekim 2019 Okunma: 11186 Karaman Hava Durumu
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 9687 Asayiş
SON DAKİKA: BABA OĞULU AYAKLARINDAN VURDULAR
20 Ekim 2019 Okunma: 9615 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın