Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
KMÜ Ünifeb Kitap Topluyor
Esra Çetin’in Başkanlığında sosyal ve kültürel faaliyetlerine ağırlık veren ÜNİFEB Grubu, kentte bu kampanyaya duyarlılık gösteren kitapevi ve kırtasiyeler ile bireysel katkı sağlayan vatandaşlardan kitap bağışı için çalışmalarını sürdürüyor.
Kategori :
09 Ocak 2009 10:19
 
KMÜ Ünifeb Kitap Topluyor

Esra Çetin’in Başkanlığında sosyal ve kültürel faaliyetlerine ağırlık veren ÜNİFEB Grubu, kentte bu kampanyaya duyarlılık gösteren kitapevi ve kırtasiyeler ile bireysel katkı sağlayan vatandaşlardan kitap bağışı için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar topladıkları ÖSS hazırlık test kitapları, romanlar, biyografi, otobiyografiler, ansiklopediler ve yararlı olabileceğini düşündükleri kitapları İmranlı Lisesinde Edebiyat Öğretmeni işbirliği ile okula gönderen ÜNİFEB bu sıcak kampanyada yer almanın mutluluğunu yaşıyor.

"Okulumuz ve çevre okullardan gelecek yardımlarla umarız "aydınlık gelecek"lerin gelişimine, eğitimine ufakta olsa bir katkımız olur.”diyen KMÜ ÜNİFEB Grup Başkanı Esra Çetin katkı sağlayanlara teşekkür ederek; “1907 ÜNİFEB’in, sadece tribün grubu değil aynı zamanda sosyal ve kültürel eğitime katkı sağlayan bir kuruluş olduğunu göstermek istiyoruz. Kitap toplama çalışmalarımıza destek veren Abc kitap evi, Nil kitabevi, Merve kırtasiye, Danış kitapevi, Deniz kırtasiye’ ye ve bireysel katkı sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Topladığımız kitapları İmranlı Lisesi müdürümüze teslim ediyoruz ve liseli kardeşlerimizin yüzlerini güldürüyoruz. İlerleyen zamanlarda Karaman’da bir okula kitap yardımı planlıyoruz. Sömestr sonrasına kadar kampanyamız devam edecek. ÜNİFEB olarak çorbada tuzumuz varsa ne mutlu bize.”dedi.

Hepsi Bir Nefer

Her başarılı insanın hayatının önceliklileri arasında yer alan kitap okuma alışkanlığından yola çıkarak liseli kardeşlerinin okumasına katkı sağlayan ÜNİFEB, soğuk günlerin en sıcak kampanyasında bir nefer gibi çalışıyor. Hamidiye, Deniz ve diğer arkadaşlarda çocukların günümüz çağının en değerli hazinesi bilgiyle kucaklaşması için kurdukları gönül köprüsü ile en değerli zamanlarını bile kitap toplamak için harcıyor.

Okuma alışkanlığı olmayan çocukların başarısız olduğuna dikkat çeken KMÜ ÜNİFEB Başkanı Esra Çetin,

“Kitap okuma kişilerin dünyaya ve olaylara bakış açısını değiştirdiği gibi zekayı, bilgiyi ve kendini ifade etme yeteneğini artırır. Merak duygusunu da perçinler. Hayatın temelinde doğru iletişim metotlarını kullanmak, bilgi ile gerçekleşmektedir. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz iletişimde ve mesleki başarılarda geri kalmış olacaksınız. Okuduğumuz kitaplardan kelime hazinemizin gelişmesi sağlanacak ve böylece düşünce gücümüzde artmış olacak. Öyle bir çağa geldik ki bilgi en büyük hazine haline geldi. Eğer bilginizi arttırmıyorsanız, yani okumuyorsanız üretiminiz de gerçekleşmeyecektir.”diyerek okumanın önemini bu güzel cümlelerle özetledi.

Balzac’ın “Bilginin efendisi olabilmek için çalışmanın kölesi olmak gerekir.”sözü gücü ve kuvveti çalışarak elde etmenin önemini vurguluyor. ÜNİEB’in başlattığı bu kampanyada gelişim çağındaki çocukların çalışmalarında en önemli kısmın okuyarak bilgi edinme olduğuna dikkat çekiyor. Kampanyayı vatandaşlarda takdir ederken, alkışları hak eden ÜNİFEB’in bu anlamlı çalışmaları beğeni kazanıyor.

Okunma : 2410
EKSPERTİZ
atsepete
seç
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8483 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 6940 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6805 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın