Karamandan.com

Karamandan.com

28 Ocak 2021 Perşembe
Genel Sekreter Kim Olacak?
Karaman İl Özel İdaresi Genel sekreteri Salih Baldız'ın sessiz sedasız vedasız Hatay Üniversitesine genel sekreter olması ile boşalan koltuğa geçici olarak Karaman Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya oturmuştu.
Kategori :
10 Temmuz 2014 18:21
 
Genel Sekreter Kim Olacak?

Karaman İl Özel İdaresi Genel sekreteri Salih Baldız'ın sessiz sedasız vedasız Hatay Üniversitesine genel sekreter olması ile boşalan koltuğa geçici olarak Karaman Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya oturmuştu. Fakat Karaman Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya, sosyal paylaşım sitesinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret mesajları yayınladığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırılınca koltuk Ayrancı Kaymakam'ı Erkan İsa Erat'a kaldı. Bir süredir Erkan İsa Erat Genel Sekreterlik görevini yürütüyor.

BAŞKAN ADAYI İDİ

Bu belirsizlik ortamı bir takım dedikodular ve isimlerin Genel Sekreterlik makamı için konuşulmaya başlanmasına sebep oldu. İlk önce Yrd.Doç.Dr.Hakan Candan’ın ismi günde geldi. Candan AK Parti'den Karaman Belediye Başkan Aday adayları arasında idi. Hakan Candan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi (KMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı Başkanı aynı zamanda Tapu ve Kadastro Eski Bölge Müdürü.

BAĞDAŞ KURDUĞU İÇİN GÖREVDEN ALINMIŞTI

Sonra Konya il Özel İdaresi eski genel sekreter yardımcısı Abdüssettar Yarar adı duyuldu. Abdüssettar Yarar ismini Konya İl Kültür ve Turizm eski müdürü olarakta hatırlıyoruz. Abdüssettar Yarar Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü iken, Paris'teki Mevlana kutlamalarında protokol sırasında topuklarına bastığı ayakkabılarını çıkarıp sandalyeye bağdaş kurarak oturduğu için dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından görevden alınmıştı.

MUHTARLAR ONU İSTİYOR

Ayrıca muhtarlarında bir girişimi var; Mehmet Ali Gülkaya. Gülkaya ise şu anki Karaman İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım müdürü. Köy muhtarlarının Bakan Elvan'dan Mehmet Ali Gülkaya için ricada bulundukları bilgisi alındı. Mehmet Ali Gülkaya facebook profiline göre; Suleyman Demirel Universitesi 1987 ve Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mezunu.

Bu üç isim konuşulurken önemli karar verme merkezi olarak görülen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Karaman Milletvekili Lütfi Elvan'ın adaylarla ilgili herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

Okunma : 5273
karaman


Yavuzlar iplik
guney sigorta
sağlam pen
Gündem haberleri
Karaman AK Parti'den 4 kişi Daha İstifa Etti
26 Ocak 2021 Okunma: 8290 Siyaset
Karamanlı polis trafik kazasında ağır yaralandı
25 Ocak 2021 Okunma: 7528 Asayiş
Karaman'da 137 işletmeye ceza uygulandı
26 Ocak 2021 Okunma: 4750 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın