Eyy Bahçeli | Karamandan.com - Karaman Haber

Eyy Bahçeli | Karamandan.com - Karaman Haber

14 Ağustos 2020 Cuma
Eyy Bahçeli

Rahmetli Başbuğ Türkeş aramızdan ayrılıp uçmağa gittiğinde 1997 yılının nisan ayıydı.  Ogün bugündür Bahçeli o koltukta. Dile kolay koskoca bir 20 yıl geçmiş aradan.

Bahçeli o koltuğa oturduğunda başbakanlık koltuğunda burnundan kıl aldırmayan M. Yılmaz vardı.  O günden bugüne 6 kere başbakan değişmiş.

Parti genel başkanlarının bir kez oturdumu tutkal gibi koltuklarına yapıştıkları Türkiyede, ender de görülse Anap'ta 7 kere genel başkan değişmiş.

Akp'de bile Bahçeli'nin üzerine üç genel başkan değişmiş, bizimkinde hala tık yok.

Şu bir gerçek:

Bu ülkede 99 seçimlerinden beri girilen her seçimde, halk oylamasında, milliyetçi-ulusalcı seçmenlerin boynu hep bükük kaldı. Bir kerecik bile seçim sevinci yaşayamadılar, "yaşatamadı" yinede bugüne kadar partilerini desteklemeyi sürdürdüler.
Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Boru değil toplumun her bir bireyini ilgilendiren Anayasayı değiştirmeye kalkıyorsun. 
"İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın" mantığından hareketle açın bakın Feysbuk, Tivıtır vb. sanal ortamlardaki paylaşımlara. Ortalık Bahçeliyi yerden yere vuran yorumlarla kaynıyor.

Bir Genel Başkan ile ekibi partisini daha ileri götürmek, birinci parti yapmak için o görevlere gelmezler mi? 
Hele hele 14 defa seçim kaybeden, partisini bölücülerin partisinin bile gerisine düşüren bir genel başkan, seçmenlerine hala hangi ümidi vererek o koltukta oturmaya devam edebilir ki?

Bir genel başkan düşünün: gülmez, söyleşi yapmaz, istişare yapmaz, hele hele toplum içine hiç çıkmaz, dava arkadaşı Yazıcıoğlu'nun cenazesine bile katılmaz Sivas İl Teşkilatını,  Ermenekteki maden kazasına taziye işini Karaman İl Teşkilatını, Ülküdaşı F. Çakıroğlu'nun cenazesine katılmaz İzmir İl Teşkilatını görevlendirir, Erciyes kurultaylarını yasaklar, ...

Daha düne kadar; "Yeni Anayasa Abd'nin dayatmasıdır", "Yeni Anayasa yapımının düşünce babası 'İmralı canisi'dir" , "ülkeyi bölünmeye götürür", seçim bildirgesinde "yeni anayasa ile başkanlığa karşıyız " vb. derken şimdi ne değiştide yüzseksen derece döndünüz?
20 yıldır yaptığınız tonlarca yanlışın birçoğunu kabullenmesekde sineye çektik. Dile kolay, 1876 Anayasası'ndan bu yana ne zorluklarla kazanıla gelen 141 yıllık bir demokrasi birikimini yıkıp yerine tek adam düzeni getirmek istiyorsanız birde bunu bu ülkenin  savunma mekanizması sayılan MHP üzerinden yapıyorsanız...tabanınıza bunun mantıklı bir açıklamasını yapamazsınız.

Ülkenin sınırları yol geçen hanı olmuş. 

Kentlerde başıboş gezen üç milyon üzeri suriyeli-ıraklı hangisi hırsız hangisi terörist bilen var mı?
Bomba patlamayan bir hafta şehit haberi gelmeyen bir gün geçiyor mu? 
Ekonomi dibe vurmuş dolar uçmuş, ithalat tavan yapmış, en son hangi yıl gördünüz ülke ekonomisine artı katkı sağlayacak büyük çapta bir yatırımı?

Kendilerine iki yıllık kıyak emeklilik için bir çırpıda yasa çıkaran vekillerin ülkenin kanayan yarası işsizlik için aynı emeği sarf ettiklerini hiç göreniniz oldu mu?

Yargının bağımsızlığına ve hızlı işlediğine inanan kaç kişi bulabilirsiniz?

Kıbrıs bir oldu bittiye getirilip elden giderken, Ege'de 18 tane Türk adası Yunan işgali altındayken MHP'nin yeri göğü inletiyor olması gerekmez mi?  ...

Kısacası ortada sorunlar yumağı haline gelmiş bir ülke dururken.

Ve tüm bunlar çözüm beklerken Bahçeli'nin durduk yere yeni anayasa tartışmalarını ateşlemesi ayıptır, saygısızlıktır.

Eyy Bahçeli !

Erdoğanda veya ülkenin koşullarında bir değişiklik olduda bizlerin mi haberi olmadı? 

Erdoğan'ın MHP ile milliyetçileri zerre sevmediğini onlara yıllardır; kafatasçı, kandan beslenenler, hayvana benzetmesi, milliyetçiliği ayaklar altına alması vb. diye hakaretlerini yeniden yazmaya gerek yok.

Sözün vardı; kaldırılan T.C.'lerin, Andımız'ın, 17-25 Aralık' hesabını soracaktın ne oldu?

"Sayın" sözcüğü gereksiz geliyor artık. "Eyy Bahçeli", ne değiştide bunca çözüm bekleyen sorunlar dururken başkanlık tartışmasını başlattın? 

Rakiplerin koltuğa olan düşkünlüğünü iyi bildikleri için kapalı kapılar ardında saraya eşbaşkan olma sözü falan mı verdiler?

Yoksa büyük bir açığın-kasetin falan mı var ellerinde?

Boynuyun borcudur kamu oyuyla paylaşmak. Parti bölünüyor, tabanı kendinden iyice soğuttun.

Son olarak. 

İşin açıkçası böylesi bir 'Tek Adam Anayasasına' MHP'yi kurumsal olarak  alet edeceğini hiç düşünememiştik. 
Bundan sonraki seçim çalışmalarını 'Bozkurtlarla' değil yeni yol  arkadaşların 'Akkurtlarınla' yaparsın artık. 

Ömer Aydınlı

Düzenleme : 11 Şubat 2017 14:24 Okunma : 3241