Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Eğitim-Bir-Senden Dekana Hayırlı Olsun Ziyareti
‘Yeni görevine başlayan Sayın Esengül’ü hayırlı olsun dilemek ve tanışmak için Sendika Şube Yönetimi olarak ziyarette bulunduk.
Kategori :
25 Aralık 2008 11:53
 
Eğitim-Bir-Senden Dekana Hayırlı Olsun Ziyareti

‘Yeni görevine başlayan Sayın Esengül’ü hayırlı olsun dilemek ve tanışmak için Sendika Şube Yönetimi olarak ziyarette bulunduk. Sayın Esengül Şube Yönetiminin ziyaretinden memnun kaldığını söyleyerek;

’’Tokat ilinde 25 sene önce üniversitede ilk asistanlık görevime başladığım günden beri bilim ve bilimin gelişmesi adına tüm gayretimizle çalışmaktayız. Aynı şevk ve heyecanla Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesini de her zaman bilim yuvası haline gelmesini hedefliyor ve buna da çalışıyoruz. Yüksek Lisansımı ve Doktoramı Tarım Ekonomisi alanında yaptım. Ülkemiz de bir gerçektir ki üreticilerimiz organize olamamış, girdide, pazarlamada da pek başarıyı sağlayamamıştır. Bunlar ancak ve sadece bilimin doğrularıyla aşılacaktır. Karaman ilinde de Bilimsel bir üniversite kurarak; halkıyla, siyasetiyle, çiftçisiyle, kamuoyuyla barışık ve kaynaşmasını sağlamak için köprü olmaya adayız.

Geldiğim Üniversite de Çalışma Ekonomisi derslerinde Sendikacılıkla ilgili dersleri de işlemiştik. Onun için Sendikaları ve işleyişlerini yakından takip etme fırsatımız olmuştur. Üniversitemizde öğrencilerimizle yaptığım toplantıda anlattığım gibi herkesin ayrı ayrı bir siyasi görüşü, ideolojisi vardır ve olmalıdır da. Bu ülkemizin çeşitliliği insanımızın mozaiğidir. Ama o senden, bu benden diye ayrımcılık yapmak doğru değildir. Birbirimize her zaman saygılı olmalıyız. Bu sendikalar Sivil Toplum Kuruluşları içinde aynıdır. Şu andaki mevcut sendikalarında farklı siyasi görüşleri olabilir. Ama tercih edilirken A sendikasının B sendikasının rekabetine göre, yaptıkları çalışmalarına bakarak desteklenmesi de çok önemlidir. Sivil Toplum Kuruluşlarını önemsemek gerekmektedir. Toplumun, üyelerinin eğitilmesi, yetiştirilmesi, halkın bilinçlendirilmesinde Sendikaların büyük sorumlulukları ve görevleri vardır.’’ Dedi.

Sendika Başkanı Kasım Aydoğdu da;’’ Sizlerin de dediği gibi; Üniversite olarak bilime önem veren, siyasallaşmamış, halkla barışık, o ilin, ülkemizin kalkınmasında, gelişmesine önem verecek bir üniversitenin olması bizlerin bir hayaliydi. Bu konuda da sizlerle görüşlerimizin çakışması bizleri mutlu etmiştir. Karaman Eğitim Bir Sen Şubesi olarak bizlerde ücret sendikacılık yerine hizmet sendikacılığına çok önem vermekteyiz. İşverenle işçi arasında köprü olan topluma barışık, çalışmaları ve etkinlikleriyle örnek olmaya çalışan bir sendika olmaya önem vermekteyiz.
Sendika ve Eğitim camiası olarak her türlü faaliyetlerde, projelerin yapılması yürütülmesinde bizlere düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız. Sendikalarla ilgili deneyiminizin ve uzmanlığınızın olması bizleri sevindirmiştir. Sendikamızın 3 yıldır rutin olarak devam eden her Cuma akşamları Sendikamızda gerçekleştirdiğimiz‘’Cuma Toplantıları’’ nı düzenlemekteyiz. Bu toplantılarımıza Karamanda ileri gelen, kendini alanında kanıtlayan örnek insanları davet ederek hizmet vermeye çalışmaktayız. Sendikacılık ve Üniversitemizle ilgili sizleri ağırlamaktan memnun olacağız. Sizi yeni görevinizde tekrar başarılar diliyoruz’’. Dedi.

Ziyaretlerden dolayı memnuniyetini dile getiren Prof.Dr. Kemal Esengül Sendika Yönetimine teşekkür etti.

Okunma : 1855
atsepete
EKSPERTİZ
seç
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9965 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8971 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6428 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın