Karamandan.com

Karamandan.com

27 Mayıs 2020 Çarşamba
Diyaliz Hastalarına Evde Ziyaret
Ziyaret edilen diyaliz hastaları; Mehmet Şanlıtürk, Veli Küçükpekmez ve Orhan Yüksel ile edilen sohbetlerde memnuniyetleri ve sıkıntıları dinlendi.
Kategori :
10 Eylül 2008 17:14
 
Diyaliz Hastalarına Evde Ziyaret

Ziyaret edilen diyaliz hastaları; Mehmet Şanlıtürk, Veli Küçükpekmez ve Orhan Yüksel ile edilen sohbetlerde memnuniyetleri ve sıkıntıları dinlendi.

Kronik böbrek yetmezliği getirmiş oldukları fiziksel zorlukların yanında hastaların hayata uyumlarını bozarak psikolojik, sosyal ve ekonomik sorunların çıkmasına da neden olmaktadır. Bu hastalık tıbbi tedavideki güçlükler, tedavinin uzun sürmesi, prognozun kötü olması, sürekli ölüm tehdidi ve hastaların ruhsal yapılarında yol açtığı bozukluklar gibi etkenlerden dolayı en zorlu hastalıklardan biridir. Böbrek nakli olmadıkça bu hastaların yaşama devam edebilmeleri için tek imkan, bütün dünyada yaygın bir şekilde uygulanmakta olan Hemodializ” yöntemidir. Bireylerin temel ihtiyaçlarının karşılanması, toplum içinde
iyilik ve refahının sürdürülebilmesi, sosyoekonomik durumlarının düzeltilmesi ile gerçekleşebilir ve yaklaşım diyaliz hastalarının yaşam sürelerini uzattığına dair bilimsel araştırma yapılmıştır.

Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Özyörük, hastalık sonucu ortaya çıkan psikolojik, sosyal ve ekonomik sorunların çözümlenmesi için gerekli destek ve yardımın yapılacağını, bu ev ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti. Ayrıca Ramazan ayında Diyaliz hastaları ve yakınlarına Sağlık Müdürlüğünde 13.09.2008 tarihinde iftar programı hazırlandığı bildirildi.

Hastalar, bu ziyaretlerden memnun kaldıklarını, kendilerini yalnız hissetmediklerini ve kendileri için güzel bir moral kaynağı olduğunu dile getirdiler. Sağlık Müdürümüz tarafından hastalara ve hastaların yakınlarına çeşitli hediyeler verildi.

Okunma : 3746
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


seç
atsepete
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 9960 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 8956 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 6359 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın