Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ekim 2019 Çarşamba
Diyaliz Hastalarına Evde Ziyaret
Ziyaret edilen diyaliz hastaları; Mehmet Şanlıtürk, Veli Küçükpekmez ve Orhan Yüksel ile edilen sohbetlerde memnuniyetleri ve sıkıntıları dinlendi.
Kategori :
10 Eylül 2008 17:14
 
Diyaliz Hastalarına Evde Ziyaret

Ziyaret edilen diyaliz hastaları; Mehmet Şanlıtürk, Veli Küçükpekmez ve Orhan Yüksel ile edilen sohbetlerde memnuniyetleri ve sıkıntıları dinlendi.

Kronik böbrek yetmezliği getirmiş oldukları fiziksel zorlukların yanında hastaların hayata uyumlarını bozarak psikolojik, sosyal ve ekonomik sorunların çıkmasına da neden olmaktadır. Bu hastalık tıbbi tedavideki güçlükler, tedavinin uzun sürmesi, prognozun kötü olması, sürekli ölüm tehdidi ve hastaların ruhsal yapılarında yol açtığı bozukluklar gibi etkenlerden dolayı en zorlu hastalıklardan biridir. Böbrek nakli olmadıkça bu hastaların yaşama devam edebilmeleri için tek imkan, bütün dünyada yaygın bir şekilde uygulanmakta olan Hemodializ” yöntemidir. Bireylerin temel ihtiyaçlarının karşılanması, toplum içinde
iyilik ve refahının sürdürülebilmesi, sosyoekonomik durumlarının düzeltilmesi ile gerçekleşebilir ve yaklaşım diyaliz hastalarının yaşam sürelerini uzattığına dair bilimsel araştırma yapılmıştır.

Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Özyörük, hastalık sonucu ortaya çıkan psikolojik, sosyal ve ekonomik sorunların çözümlenmesi için gerekli destek ve yardımın yapılacağını, bu ev ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti. Ayrıca Ramazan ayında Diyaliz hastaları ve yakınlarına Sağlık Müdürlüğünde 13.09.2008 tarihinde iftar programı hazırlandığı bildirildi.

Hastalar, bu ziyaretlerden memnun kaldıklarını, kendilerini yalnız hissetmediklerini ve kendileri için güzel bir moral kaynağı olduğunu dile getirdiler. Sağlık Müdürümüz tarafından hastalara ve hastaların yakınlarına çeşitli hediyeler verildi.

Okunma : 3616
EKSPERTİZ
guney sigorta
seç
maboto
Gündem haberleri
MasterChef Programında Etli Ekmek Rezilliği
12 Ekim 2019 Okunma: 107512 Yaşam
Kim Milyoner Olmak İster? 836.yeni bölüm izle!
13 Ekim 2019 Okunma: 13343 Magazin
Bakanlık hileli ürünleri ifşa etti Karaman'dan 6 firma var
14 Ekim 2019 Okunma: 11776 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın