Dua Okumak İstiyorum

2002 yılında Belçika'da işlediği bir cinayet suçundan dolayı 6 yıl Belçika'da cezaevinde kaldıktan sonra memleketi Karaman'daki cezaevine sevk edilen 44 yaşındaki 2 çocuk babası Adnan Uysal, kansere yakalanması nedeniyle zor günler yaşıyor.

Akciğer, kemik ve batın kanseri teşhisi kondu

Karaman Cezaevinde hastalanarak kaldırıldığı Karaman Devlet Hastanesinde kanser teşhisi konulan Adnan Uysal ve daha sonra Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Yapılan tetkik ve tahlillerinde Uysal'a akciğer kanseri ile birlikte kemik ve batın kanseri teşhisi konuldu.

Yaşama ümidini kaybetmiş

karamandan.com muhabirine konuşan Adnan Uysal'ın Ablası Gülşen Coştu; "Kardeşim yıllar önce işlediği bir suç yüzünden mahkumdu. 6 yıldır Belçika'da yaklaşık 2 yıldır da Karaman Cezaevinde idi. Son aylarda çok sık hastalandığı için sürekli doktora gidiyordu. Geçtiğimiz günlerde durumu ağırlaşınca Karaman Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından Konya'ya sevk edildi. Konya'da yakalandığı kanserler yüzünden neredeyse yaşama umudu bitmiş bir duruma geldi" dedi.

Son zamanlarını birlikte geçirelim istiyorum

Konya'dan Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edildiği söyleyen Abla Gülşen Coştu; "Biz kardeşimizin cezasının affedilmesini istiyoruz. Bunun için gereken yerlere gerekli müracatlarımızı yapıyoruz. Af kararı çıkarsa en azından son zamanlarında elinden tutabiliriz, son zamanlarını birlikte geçirebiliriz" şeklinde konuştu.

Hasta yatağında ona dualar okumak istiyorum

75 yaşında bir annesi olduğunu ve oğlunu görmek istediğini söyleyen Gülşen Coştu; "Ben kardeşimin hasta yatağında başında bekleyip, dualar okumak istiyorum. ALLAH'a yalvararak iyileşeceği günü umutla beklemek istiyorum, Sayın Cumhurbaşkanımız bunu bize çok görmesin" dedi.

Dayım; sadece tahliye olmak istiyor

Dayımın affı için Cumhurbaşkanlığına, Türkiye Büyük Millet Meclisine ve Adalet Bakanlığına direk kendim giderek elden teslim ettim diyen Adnan Uysal'ın yeğeni Burak Coştu ise; "Dayımla görüşe gittim, sadece tahliye olmak istediğini ve son günlerini en azından ailesiyle ve sevdikleriyle geçirmek istediğini söyledi" dedi.

Ölüm döşeğindeki mahkumun son isteği

Yetkililerden tek istedikleri şeyin ölüm döşeğindeki bir mahkumun son isteğinin kabul edilmesi olduğunu söyleyen Burak Coştu; "Meclis yetkilileri bana bir dosya numarası verdi, o dosya numarasından perşembe gününden sonra gelişmeleri takip edebileceğimi söylediler, ben dayımın affedilmesi konusunda elimden ne geliyorsa yapacağım, yeterki son günlerini bizimle birlikte geçirsin" dedi.

Haber: Recep Özler
Fotoğraf: Sinan Habalı