Kategori: Ekonomi

Sivas'ın Ulaş ilçesinde, ilkokul üçüncü sınıftan sonra eğitimine devam etmeyen ve çok az derecede okuma yazma bilen 39 yaşındaki Yusuf Zafer, geliştirdiği "profesyonel kat kaloriferi" ile yılda 110 lira ödeyerek hem evini ısıtıyor hem de elektrik ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor.

Kategori: Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü 2014 yılı Ekim ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerinden “Karaman ili, trafiğe kayıtlı bulunan motorlu kara taşıtları” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

Yunuskent Mahallesi Onur Market civarı, site içinde, 2.kat, 130 m2, 2+1, doğu-güney-kuzey cepheli, kilerli, pencereler pvc, 2.el daire.

Karademir Emlak

İrtibat Telefonları:0338 212 71 73 - 0545 338 77 70 

Kategori: Tarım

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, İŞKUR ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğinin işbirliği ile yürütülen "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" projesi kapsamında küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik olarak küçükbaş hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı İlimiz merkez ilçe köylerinden Başharman, Gülkaya, Akpınar, Çukurbağ, Göcer köyleri ve Ayrancı ve Kazımkarabekir ilçelerimizde açılmış olan kurslarımıza 174 kişi devam etmektedir.

Kategori: Kültür Sanat

Komek Fotoğraf Topluluğu 2014 yılının son etkinliğini Larende Fotoğraf Topluluğu ile ortak Karaman Taşkale'ye düzenledi.

Kategori: Güncel

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Başkanlığından Başkan Mehmet Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri Şen, Erdem Silay, Bahattin Keklik ve Gökhan Tuğlu, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık'ı makamında ziyaret ederek ''Hayırlı Olsun'' dileklerinde bulundular.

Kategori: Spor

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Aksaray’da yapılan 1. Hasandağı iller arası Karate turnuvasında Karaman’ı temsil eden karatecileri makamında kabul etti.

Kategori: Güncel

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kırsal alanda yaşam kalitesini yükseltmek için kırsal dönüşüm çalışmalarına hız verdi.

Kategori: Güncel

Konya-İstanbul YHT seferleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla yarın seferlerine başlıyor. 13 saat olan Konya-İstanbul arası, hattın açılmasıyla 4 saat 15 dakikaya düşecek.

Kategori: Güncel

Hükümetin yeni büyükşehirler yasasının ardından Bütünşehirler yasası için çalışma yaptığı öğrenildi.