Kategori: Güncel

Görme Engelli,Boğaziçi Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu, 2 dönem İstanbul milletvekilli yapmış, Türkiye Beyazay Derneği   Genel Başkanı LOKMAN AYVA, engellilerle ilgili seminerler vermek için Karaman Belediyesi  Engelliler Meclisi’nin davetlisi olarak 22.10.2014 Çarşamba günü Karaman’a geliyor.

"Dracula: Başlangıç" filmi 3 Ekim'de vizyona girdi. Fatih Sultan Mehmet'e karşı savaşan Dracula, salondaki izleyiciler tarafından yuhalandı.

Kategori: Güncel

Kısa adı ERDEM-DER olan, Erdem Kültür Eğitim Araştırma ve Sosyal Dayanışma Derneği tarafından “Her Türlü Kötülüğe Karşı Namaz” adlı bir konferans tertip edildi.

Kategori: Spor

Karaman Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5. Hafta mücadelesinde Selçuklu Belediyespor’u kendi sahasında 3-0 mağlup etti.

Kategori: Güncel

Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından 18 Ekim Cumartesi günü Mümine Hatun Kültür Merkezi’nde “Aile Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu bir konferans düzenlendi.

Kategori: Sağlık

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Işık Senan, hasta olan çocukları okula göndermek yerine mutlaka bir hekime götürülmesi ve bulaşıcı hastalık durumu olup olmadığının kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Kategori: Köşe Yazıları

Ermenek tarımsal ürün potansiyeliyle Toroslar’da büyük bir rezerve sahiptir.

Kategori: Güncel

Karaman Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğini yaptığı Mevlana Kalkınma Ajansı teşvik programı kapsamında düzenlenen Sağlık Uygulama Tebliği eğitimi son hızıyla devam ediyor.

Kategori: Siyasi

Karaman Adliyesi'ne Çelenk

Chp, 17-25 Aralık soruşturmalarına verilen takipsizlik kararına ilişkin il başkanlıklarına gönderdiği genelge ile pazartesi günü adliye binalarına “Adaletin Kara Günü” yazılı siyah çelenk konulmasını istedi.

Yapılan açıklamada, "Chp Karaman İl Başkanlığı tarafından Genel Merkezimizin talimatıyla tüm illerde eş güdümlü olarak, 17-25 Aralık soruşturmalarının üzerinin kapatılmasını protesto etmek için, 20 Ekim 2014 Pazartesi günü saat 11.00'de Karaman Adliyesi önüne üzerinde 'Adaletin Kara Günü " yazılı siyah çelenk bırakılacaktır." denildi.

Kategori: Güncel

Lütfi Elvan - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı